Częste pytania
Budynek Muzeum AK zlokalizowany jest przy ulicy Wita Stwosza 12. Można do niego dotrzeć pojazdami komunikacji miejskiej. W okolicy znajdują się przystanki:
- "Muzeum Armii Krajowej" zlokalizowany jest ok. 40 metrów od budynku. Zatrzymuje się na nim linia nr 537;
- "Dworzec Główny Tunel" zlokalizowany jest pod dworcem kolejowym, ok. 500 metrów od budynku. Obsługują go linie: 5, 17, 19, 50;
- "Dworzec Główny Wschód" zlokalizowany jest ok. 400 metrów od budynku. Obsługują go linie: 182, 189, 192, 482, 537;
- przystanek autobusowy "Cmentarz Rakowicki Zachód" zlokalizowany jest ok. 400 metrów od budynku. Obsługują go linie: 105, 129, 132, 139, 159, 169, 199, 405, 469.
Aktualny rozkład jazdy znajduje się pod adresem: http://rozklady.mpk.krakow.pl/
Około 400 metrów od siedziby Muzeum AK znajduje się dworzec autobusowy MDA oraz stacja kolejowa Kraków Główny.
Muzeum nie dysponuje parkingiem dla samochodów i autokarów. Przed Muzeum wydzielone zostało jednak miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższy parking zlokalizowany jest na terenie Galerii Krakowskiej.
Aktualne dane znajdują się w zakładce godziny otwarcia https://muzeum-ak.pl/godziny-otwarcia/
Aktualne ceny znajdują się w zakładce bilety https://muzeum-ak.pl/bilety/
Na terenie Muzeum znajdują się szafki samoobsługowe, gdzie można zostawić bagaż o różnych rozmiarach. Więcej informacji można uzyskać w kasie Muzeum lub przy stanowisku Straży Muzealnej.
W czasie zwiedzania Muzeum pełną odpowiedzialność za dzieci biorą ich opiekunowie. Miejsca, w których zamieszczone zostały drastyczne treści, zostały oznakowane.
Na teren Muzeum nie wolno wprowadzać zwierząt. Zakaz ten NIE dotyczy jednak psa przewodnika osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo.
Zwiedzanie wystawy stałej zajmuje około 1,5 godziny, a wystaw czasowych 30 minut.
Wykonywanie fotografii i filmowanie ekspozycji na własny użytek jest dozwolone. Nie dotyczy to jednak miejsc, w których jest widoczny znak zakazu. Prosimy o nieużywanie lamp błyskowych. W przypadku chęci wykorzystania nagranego materiału do publikacji lub emisji, należy skontaktować się z Muzeum mailowo: lub telefonicznie 12 410 07 70.
Usługa przewodnicka jest płatna dodatkowo i wymaga wcześniejszej rezerwacji. Można jej dokonać kontaktując się z kasą Muzeum mailowo: lub telefonicznie 12 410 07 96.
Budynek Muzeum jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Zwiedzający mogą skorzystać z audiodeskrypcji. Opracowano także specjalną ścieżkę zwiedzania dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Więcej informacji w zakładce dostępność https://muzeum-ak.pl/dostepnosc/
Tak, w Muzeum można bezpłatnie wypożyczyć wózek inwalidzki.