Rzeczpospolite partyzanckie. Enklawy wolności
Wystawa przedstawia tzw. republiki partyzanckie, czyli obszary wyzwolone samodzielnie przez Armię Krajową i inne formacje zbrojnego podziemia podczas Akcji "Burza" w 1944 r. Pokazuje okoliczności ich powstania, historię walk o ich utrzymanie oraz sylwetki związanych z nimi ludzi.
szczegóły
Solidarność do wojska!
Wystawa "Solidarność do wojska! Obozy wojskowe jako forma dotkliwej represji przeciw członkom Solidarności" powstała w 40 rocznicę organizacji obozów.
szczegóły
Przygotowana przez podmiot zewnętrzny
Historia pewnego sztandaru
Prezentacja czasowa opowiadająca o losach wyjątkowego eksponatu ze zbiorów Muzeum AK - sztandaru z Białym Orłem, wykonanego w 1979 r. przez krakowskich opozycjonistów, który nigdy nie dostał się w ręce SB.
szczegóły
Harcerze Szarych Szeregów w okupowanym Krakowie
Na wystawie zaprezentowano historię Szarych Szeregów - konspiracyjnej organizacji, której członkowie w czasie II wojny światowej walczyli o odzyskanie niepodległości.
szczegóły
Przygotowana przez podmiot zewnętrzny
1944 Warszawo! Józefa Pacygi zapis historii w kamieniu
Wystawa planszowa prezentująca patriotyczne napisy wykute przez Józefa Pacygę na skałach leśnych we wsi Skawica koło Zawoi w Zachodniej Małopolsce.
szczegóły
Gen. bryg. August Emil Fieldorf "Nil" (1895-1953)
Na wystawie zaprezentowano postać patrona Muzeum AK. Postać Generała Fieldorfa została przedstawiona poprzez unikatowe fotografie i dokumenty pochodzące ze zbiorów rodzinnych. Autorami wystawy są Maria Fieldorf i Leszek Zachuta.
szczegóły
14 scen pamięci. W 80. rocznicę uwolnienia więźniów KL Auschwitz
Makiety ukazują codzienność i dramat więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. Zostały przygotowane kilkanaście lat po wojnie przez artystkę plastyk Józefę Chodacką. Przez wiele lat stanowiły element wystawy stałej w Muzeum Czynu Zbrojnego w Nowej Hucie, obecnie są częścią zbiorów Muzeum Armii Krajowej.
szczegóły
63 dni Powstania Warszawskiego
Wystawa nosi tytuł "63 dni Powstania Warszawskiego 1 sierpnia - 2 października 1944 w fotografiach Sylwestra Brauna ps. Kris ze zbiorów Muzeum Armii Krajowej w Krakowie". Stworzona w formie kalendarium ekspozycja składa się z 63 plansz przedstawiających najciekawsze zdjęcia wykonane w czasie powstania przez słynnego powstańczego fotografa.
szczegóły
Prezentowana poza siedzibą MAK
Artystyczny Dialog Pokoleń
Wystawa pamiątek i oryginalnych szkiców żołnierza Armii Andersa Romana Burdyłło oraz wykonanych na ich podstawie obrazów jego stryjecznej wnuczki Pauliny Dąbrowskiej-Dorożyńskiej.
szczegóły
Przygotowana przez podmiot zewnętrzny
Bracia Krajewscy w walce. Pokąd sił nam starczy
Wystawa opowiada historię rodziny Krajewskich - Władysława, jego żony Leokadii, ich dzieci oraz przodków. Krajewscy w okresie międzywojennym mieszkali w Skarżysku-Kamiennej. Byli mocno zaangażowani w działalność patriotyczną i społeczną.
szczegóły
Prezentowana poza siedzibą MAK