Warsztaty edukacyjne

Dorośli i seniorzy

Dzielne kobiety. Dzielni mężczyźni. Przykłady różnych form walki z okupantami podczas II wojny światowej

W czasie zajęć przybliżone zostaną sylwetki wybranych kobiet i mężczyzn, którzy pomimo trudnych warunków egzystencji w różny sposób stawiali czoła okupacyjnym władzom.

więcej
Dorośli i seniorzy

Konspiracja w czasie okupacji 1939-1945. Struktury cywilne i wojskowe Polskiego Państwa Podziemnego

W czasie zajęć uczestnikom przybliżone zostaną fascynujące dzieje Polskiego Państwa Podziemnego oraz kulisy funkcjonowania jego struktur cywilnych i wojskowych.

więcej
Dorośli i seniorzy

Słynne ucieczki w czasie okupacji 1939-45

W kwietniu 1943 r. Witold Pilecki wraz z Janem Redzejem i Edwardem Ciesielskim uciekli z obozu koncentracyjnego Auschwitz. W czasie zajęć uczestnikom przybliżone zostaną nie tylko kulisy tej ucieczki, ale także przykłady innych brawurowych akcji, zakończonych odzyskaniem wolności.

więcej
Dorośli i seniorzy

Szlakiem Szarych Szeregów

Uczestnicy zajęć odkrywać będą losy najmłodszych polskich konspiratorów z czasów II wojny światowej. Dowiedzą się na czym polegała działalność harcerzy Szarych Szeregów i harcerek Związku Koniczyn.

więcej
Dorośli i seniorzy

Życie codzienne i konspiracja w okupowanym Krakowie

W czasie zajęć uczestnikom przybliżone zostaną informacje dotyczące warunków życia codziennego w okupowanym Krakowie. W sposób szczególny poruszony zostanie aspekt konspiracyjnej aktywności mieszkańców miasta.

więcej
Dorośli i seniorzy

Nie tylko bronią walczono! Różne metody walki z okupantami

Aktywność konspiracyjna Polaków w czasie II wojny światowej to nie tylko walka z bronią w ręku. Orężem w walce z wrogami były też: tworzenie i powielanie dzieł kultury (np. działalność literacka i teatralna), wydawanie podziemnej prasy i publikacji, rysowanie konspiracyjnych symboli i haseł.

więcej
warsztatów: 6, na stronach: 1