Warsztaty edukacyjne

Szkoły podstawowe

Zostań asem wywiadu!

Warsztaty z grą terenową. Bohaterami Polskiego Podziemia zostawali także agenci wywiadu, kurierzy, czy kryptolodzy. Warsztaty "Zostań asem wywiadu" przybliżają uczniom tajniki działalności konspiracyjnej.

więcej
Szkoły podstawowe

W szeregach Armii Krajowej

Żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego bohatersko walczyli o niepodległość Polski. Informacje dotyczące rodzajów i uwarunkowań ich konspiracyjnej działalności uzyskają uczestnicy zajęć "W szeregach Armii Krajowej".

więcej
Szkoły podstawowe

W okupowanym Krakowie / W okupowanym mieście

Warsztaty z grą wielkoformatową. W czasie zajęć uczestnicy poznają realia okupowanego Krakowa/miasta. Dowiadują się jak wyglądała codzienna rzeczywistość mieszkańców oraz konspiracyjna aktywność prowadzona na terenie miejscowości.

więcej
Szkoły podstawowe

Śladem AK i Akcji "Burza"

Warsztaty z grą wielkoformatową. Podczas zajęć uczniowie poznają historię Polskiego Państwa Podziemnego i jego siły zbrojnej - Armii Krajowej.

więcej
Szkoły podstawowe

Młodzi konspiratorzy

Uczestnicy zajęć poznają losy najmłodszych polskich konspiratorów z czasów II wojny światowej. Zajęcia stanowią idealny wstęp do omawiania lektur dotyczących działalności Szarych Szeregów i małego sabotażu.

więcej
Szkoły podstawowe

Za Naszą Wolność i Waszą - odkryj historię Wojska Polskiego

Warsztaty z grą terenową. Na zajęciach przybliżona zostanie działalność Wojska Polskiego ze szczególnym uwzględnieniem czasów II wojny światowej i konspiracyjnej aktywności polskich sił zbrojnych.

więcej
Szkoły podstawowe

Wrzesień 1939 walka i konspiracja

Warsztaty z aktywnym zwiedzaniem. Zajęcia przybliżają burzliwe dzieje Polski w 1939 roku. W ich trakcie uczestnicy nie tylko poznają historię wojny obronnej 1939 roku, ale także dowiadują się więcej na temat nowej rzeczywistości, w jakiej znaleźli się Polacy.

więcej
Szkoły podstawowe

Cichociemni. Wyjątkowi polscy żołnierze

Armia Krajowa stanowiła siłę zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego. W gronie jej żołnierzy, nie zabrało również tych wyjątkowych, elitarnych, doskonale wyszkolonych i wszechstronnie przygotowanych do walki o wolność i suwerenność swej ojczyzny, przeszli oni do historii pod nazwą cichociemni.

więcej
warsztatów: 8, na stronach: 1