Zapraszamy od 10 do 17 z wyjątkiem poniedziałków

Oferta dostępna

Osoby z różnymi potrzebami, dla których standardowa wizyta w Muzeum to za mało, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

1. Oferta dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Zwiedzanie Muzeum z audiodeskrypcją na żywo i pokazem ekwipunku żołnierskiego.

Zajęcia zainauguruje wizyta na ekspozycji. W czasie godzinnego zwiedzania przedstawione zostaną: historia II RP, przebieg wojny obronnej 1939 roku, warunki życia codziennego pod okupacjami oraz informacje dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego i jego ramienia zbrojnego. Uczestnicy poznają historię wybranych bohaterek i bohaterów polskiej konspiracji, a także poznają kulisy ich pracy. W czasie zwiedzania uczestnicy korzystać będą z pomocy dydaktycznych i modeli, które rozmieszczone zostały na ekspozycji stałej. Ostatnia część zajęć odbędzie się w salce warsztatowej, w której zorganizowana zostanie prezentacja sprzętu wojskowego pochodzącego głównie z pierwszej połowy dwudziestego wieki.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty proszone są o kontakt z koordynatorem dostępności. Dane kontaktowe: Katarzyna Mazur tel. 12 410 07 80 email:


2. Oferta zajęć w języku prostym

W naszym Muzeum możesz skorzystać z zajęć edukacyjnych w języku prostym.

Tematy zajęć, w których możesz wziąć udział:

W okupowanym Krakowie - zajęcia o życiu codziennym Polaków w czasie II wojny światowej i o różnych sposobach walki z najeźdźcami. Zajęcia z grą na dużej planszy.

W szeregach Armii Krajowej - zajęcia o polskich żołnierzach służących w tajnej polskiej armii

Młodzi konspiratorzy - zajęcia o dzieciach i młodzieży, którzy w czasie II wojny światowej walczyli o wolną Polskę.

Czworonożni żołnierze - zajęcia o zwierzętach, które były żołnierzami na przykład o niedźwiadku Wojtku.

Jeżeli chcesz wziąć udział w zajęciach, skontaktuj się z nami.
Dane do kontaktu: Katarzyna Mazur tel. 12 410 07 80 email:


3. Oferta zajęć dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z wszystkich zajęć, które znajdują się w ofercie edukacyjnej Muzeum. Dostosowane są także gry wielkoformatowe, które wykorzystywane są w czasie zajęć "W okupowanym Krakowie" oraz "Śladem AK i Akcji "Burza".

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty proszone są o kontakt z koordynatorem dostępności. Dane kontaktowe: Katarzyna Mazur tel. 12 410 07 80 email:


4. Oferta zajęć dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Istnieje możliwość zorganizowania wszystkich zajęć warsztatowych, które znajdują się w naszej ofercie edukacyjnej. W razie konieczności zapewnienia Państwu tłumaczenia na polski język migowy (PJM) prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności w celu ustalenia szczegółów.

Dane kontaktowe: Katarzyna Mazur tel. 12 410 07 80 email:


Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty

Zmień ustawienia cookies