fbpx
Spędź ferie z Muzeum AK!

Spędź ferie z Muzeum AK!


Podczas tegorocznych ferii zimowych zapraszamy wszystkich miłośników historii i nie tylko do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Dla chętnych przygód i nauki przez zabawę przygotowaliśmy wyjątkowe atrakcje, które pozwolą poznać uczestnikom lokalną historię Krakowa, a także zrozumieć rolę zwierząt podczas wojny i poczuć się jak prawdziwy konspirator!

W dniach 18.01, 20.01, 25.01 i 27.01 (wtorki i czwartki) zapraszamy do siedziby Muzeum AK, zlokalizowanej przy ulicy Wita Stwosza 12. W te dni odbywać się będą wyjątkowe zajęcia edukacyjne, dedykowane dzieciom i młodzieży w różnym wieku. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zagrania w wielkoformatową grę planszową. Zajęcia są prowadzone przez naszych doświadczonych edukatorów, którzy na co dzień mają kontakt z młodymi odbiorcami, a przy tym dokładnie wiedzą jak połączyć to, co pożyteczne z dobrą zabawą i wypoczynkiem.

We wtorki 18.01 i 25.01 zapraszamy najmłodszych (dzieci w wieku 6-9 lat) na warsztaty „Czworonożni żołnierze”. W ich trakcie młodzi uczestnicy poznawać będą niezwykłe historie zwierząt, walczących w różnych armiach świata. Do tego w ofertę włączamy wiele ciekawych wyzwań, także plastycznych – każdy znajdzie coś dla siebie.

W czwartki 20.01 i 27.01 zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat. W czasie zajęć warsztatowych „Zostań asem wywiadu” uczestnicy będą poznawać zasady tajnej działalności. Na zakończenie, na części wystawy stałej Muzeum odbędzie się gra terenowa, dzięki której będzie można sprawdzić się w roli konspiratora. Rozwiązywanie dopasowanych wiedzą i poziomem zadań pod presją czasu potrafi skutecznie zmobilizować do działania!

Każdorazowo zajęcia warsztatowe rozpoczynać się będą o godzinę 10.00 i potrwają około 2 – 3 godzin. Koszt wynosi 10 zł/os. (młodsi mogą wejść z jednym opiekunem w cenie biletu). Obowiązuje limit 15 uczestników zajęć.

Z kolei w trzy niedziele podczas ferii 16.01, 23.01 i 30.01 zapraszamy do wkroczenia na szlak lokalnej historii Krakowa, na którego ulicach odbędzie się terenowa gra miejska. W jej trakcie uczestnicy odkrywać będą historię miasta w czasie II wojny światowej. To świetna okazja do połączenia rodzinnego spaceru w weekendowy dzień z poznaniem wielu nieoczywistych ciekawostek o stolicy Generalnego Gubernatorstwa! W grze zostanie wykorzystana aplikacja Explainit, w której uczestnicy znajdą zakładkę „Krakowska Konspiracja”. Aplikację można pobrać bezpłatnie na swój własny telefon w sklepie Google Play lub Apple App Store. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i ewentualnie parę słuchawek.

Gra miejska przeznaczona jest dla osób w każdym wieku (młodsi mogą w nią zagrać wraz z opiekunami). Za każdym razem gra będzie zaczynać się kilkoma atrakcjami w siedzibie Muzeum AK, a następnie uczestnicy, prowadzeni przez aplikację, indywidualnie wyruszą pod kilka lokalizacji w centrum miasta. Start o godzinie 12:00 (czas trwania: 2-3 godziny). Koszt udziału to 2 zł/os.
Ze względu na indywidualny charakter gry miejskiej nie obowiązują limity w zapisach.

Na wszystkie wydarzenia prowadzona jest rezerwacja mailowa pod adresem: rezerwacja@muzeum-ak.pl

Po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji, bilety można kupić w kasie Muzeum w dniu wydarzenia. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzenia.