fbpx

FAQ

Jak dojechać do Muzeum?

Budynek Muzeum AK zlokalizowany jest przy ulicy Wita Stwosza 12. Można do niego  dotrzeć pojazdami komunikacji miejskiej. W okolicy znajdują się przystanki:

„Muzeum Armii Krajowej” zlokalizowany jest ok. 40 metrów od budynku. Zatrzymuje się na nim linia nr 537;
„Dworzec Główny Tunel” zlokalizowany jest pod dworcem kolejowym, ok. 500 metrów od budynku. Obsługują go linie: 5, 19, 50;
„Dworzec Główny Wschód” zlokalizowany jest ok. 400 metrów od budynku. Obsługują go linie: 182, 192, 208, 482, 537
przystanek autobusowy „Cmentarz Rakowicki Zachód” zlokalizowany jest ok. 400 metrów od budynku. Obsługują go linie: 105, 129, 139, 159, 169, 257, 277, 280, 405, 469

Aktualny rozkład jazdy znajduje się pod adresem: http://rozklady.mpk.krakow.pl/

Około 400 metrów od siedziby Muzeum AK znajduje się dworzec autobusowy MDA oraz stacja kolejowa Kraków Główny. Pod estakadą przy ul. Wita Stwosza zatrzymują się busy obsługujące okoliczne miejscowości.

Gdzie mogę zaparkować samochód?

Muzeum nie dysponuje parkingiem dla samochodów i autokarów. Przed Muzeum wydzielone zostało jednak  miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Można także zaparkować autokar na czas wysiadania/ wsiadania grupy, a następnie skorzystać z innych parkingów. Najbliższy zlokalizowany jest na terenie Galerii Krakowskiej.

W jakich dniach i godzinach czynne jest Muzeum?

Aktualne dane znajdują się w zakładce godziny otwarcia https://muzeum-ak.pl/dla-zwiedzajacych/godziny-otwarcia/

Ile kosztują bilety wstępu do Muzeum?

Aktualne ceny znajdują się w zakładce bilety https://muzeum-ak.pl/dla-zwiedzajacych/bilety/

W jaki dzień można zwiedzić Muzeum bezpłatnie?

Muzealne wystawy bezpłatnie zwiedzać można w niedziele.

Czy w Muzeum można płacić kartą płatniczą?

Tak. Ze względu na obecną sytuację związaną z COVID-19, zachęcamy do płatności bezgotówkowych.

Czy w Muzeum jest miejsce, gdzie można zostawić walizkę lub inny większy bagaż?

Na terenie Muzeum znajdują się szafki samoobsługowe, gdzie można zostawić bagaż o różnych rozmiarach. Więcej informacji można uzyskać w kasie Muzeum lub przy stanowisku Straży Muzealnej.

Czy dzieci mogą zwiedzać ekspozycję?

W czasie zwiedzania Muzeum pełną odpowiedzialność za dzieci biorą ich opiekunowie. Miejsca, w których zamieszczone zostały drastyczne treści, zostały oznakowane.

Czy do Muzeum można wejść z psem?

Na teren Muzeum nie wolno wprowadzać zwierząt. Zakaz ten NIE dotyczy jednak psa przewodnika osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo.

Ile czasu zajmuje zwiedzenie ekspozycji?

Zwiedzanie wystawy stałej zajmuje około 1,5 godziny, a wystaw czasowych 30 minut.

Czy w czasie zwiedzania mogę robić zdjęcia i nagrywać filmy?

Wykonywanie fotografii i filmowanie ekspozycji na własny użytek jest dozwolone. Nie dotyczy to jednak miejsc, w których jest widoczny znak zakazu. Prosimy o nieużywanie lamp błyskowych. W przypadku chęci wykorzystania nagranego materiału do publikacji lub emisji, należy skontaktować się z Muzeum mailowo: biuro@muzeum-ak.pl lub telefonicznie 12 410 07 70.

Czy można zwiedzać Muzeum z przewodnikiem?

Usługa przewodnicka jest płatna dodatkowo i wymaga wcześniejszej rezerwacji. Można jej dokonać kontaktując się z kasą Muzeum mailowo: rezerwacja@muzeum-ak.pl lub telefonicznie 12 410 07 96.

Czy w Muzeum są udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami?

Budynek Muzeum jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Zwiedzający mogą skorzystać z audiodeskrypcji. Opracowano także specjalną ścieżkę zwiedzania dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Więcej informacji w zakładce dostępność https://muzeum-ak.pl/dostepnosc/

Czy Muzeum dysponuje wózkiem inwalidzkim?

Tak, w Muzeum można bezpłatnie wypożyczyć wózek inwalidzki.

Jakie są ograniczania w związku z pandemią COVID-19?

W czasie zwiedzania należy mieć zasłonięte nos i usta. Należy też zachować dystans społeczny. Więcej informacji o aktualnych zasadach można uzyskać na stronie www.muzeum-ak.pl, w mediach społecznościowych lub podczas wizyty w instytucji.