Dni Książki w Muzeum Armii Krajowej WOJSKO W KOMIKSACH

Tegoroczne Dni Książki w Muzeum Armii Krajowej odbędą się pod hasłem:

WOJSKO W KOMIKSACH

W ramach wydarzenia 21 kwietnia 2024 r. zostanie zaprezentowana wystawa ilustrująca historię wydawnictwa, jakim jest komiks. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z historią powstawania komiksów w Polsce i na świecie.

Wystawa adresowana jest do wszystkich pokoleń. Seniorzy z nostalgią obejrzą komiksy ze swojej młodości (Kapitan Kloss; Tytus, Romek i A’tomek; Kapitan Żbik), a młodzież będzie miała szanse obejrzeć nowości wydawnicze.

Imprezą towarzyszącą do wystawy będą warsztaty pt. Jak rysuje się komiks? Prowadzone przez Pana Jana Lorka, które odbędą się o godzinie 12.00 w muzealnej kawiarni.

Współtwórcą wystawy jest Pan Wojciech Głuszek prowadzący (najstarszą i największą) krakowską księgarnię komiksową: FANKOMIKS. Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane komiksy z jego zbiorów.

W trakcie imprezy będzie można zapoznać się ze zbiorami Biblioteki Muzeum Armii Krajowej.

Wstęp na imprezę i zwiedzanie na hasło Książka i Róża odpłatny – 2 zł

Impreza odbędzie się w niedziele 21 kwietnia 2024 r.

11.00 – Rozpoczęcie wydarzenia.

12.00 – Warsztaty Jak rysuje się komiks?

13.00 – Zwiedzanie Muzeum AK z przewodnikiem, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji druków konspiracyjnych  Armii Krajowej.

Serdecznie Zapraszamy.