Śladami krakowskiej konspiracji. Spacer historyczny

Są daty, które wbijają się w dzieje narodów i definiują ich losy na kolejne dziesięciolecia. Dla historii Polski takową datą jest 1 września 1939 r. II wojna światowa odcisnęła swoje piętno na historii i wyglądzie niemal każdej miejscowości w naszym kraju. A jakie były II wojenne dzieje Krakowa? Które mijane przez nas na co dzień ulice i budynki były niemymi świadkami antyniemieckiej konspiracji? Aby utrzymać pamięć kolejnych pokoleń o tych trudnych wydarzeniach należy pielęgnować historię lokalną mówiącą o dziejach małej ojczyzny.

W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej Zespół Muzeum AK postanowił upamiętnić tę trudną rocznicę, poprzez rodzinny spacer historyczny ulicami królewskiego miasta, w którym zaczęła się konspiracja. Trasa spaceru obejmować będzie 9 miejsc związanych z dziejami krakowskiej konspiracji, a warstwa merytoryczna zostanie wzbogacona o treści aktywne w aplikacji Explainit.

Patronem medialnym wydarzenia jest czasopismo Głos Seniora. Osoby posiadające Ogólnopolską Kratę Seniora objęci są zniżką w wysokości 80 procent wartości biletu.

Rozpocznijcie z nami wrzesień od pasjonującej lekcji historii!

Informacje szczegółowe:

Trasa spaceru:

1. Plac Matejki
  2. ul Sławkowska 7
  3. Pałac Sztuki
  4. Teatr Bagatela
  5. Uniwersytet Jagielloński
  6. Straszewskiego 24
  7. Wiślna
  8. Pasaż Bielaka
  9. ul Świętego Krzyża 1

Data: 1 września 2021 r.; godzina: 16.00

Start: Plac Matejki, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza;

Koszt: 10 zł – bilety można nabyć w kasie Muzeum lub elektronicznie wpłacając należność na rachunek bankowy: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Nr rachunku: 19 1020 2892 0000 5602 0591 0320 z dopiskiem W okupowanym Krakowie – spacer
2 zł – bilet dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Obowiązuje rezerwację miejsca (ilość miejsc ograniczona do 50 os) pod nr tel 12 41 00 796 lub 12 41 00 770.

Czas trwania: 1,5 godziny

Ilość miejsc ograniczona: obowiązuje limit 50 osób.

Informacje dodatkowe:

Aby w pełni skorzystać z materiałów audiowizualnych dostępnych w aplikacji zaleca się jej pobranie na urządzenie mobilne oraz zaopatrzenie się w słuchawki. Aplikacja dostępna jest w sklepie Play oraz Apple App Store lub poprzez zeskanowanie poniższego kodu.