Kontrola konserwatorska

W czwartek, 4 lutego w remontowanej siedzibie Muzeum AK miała miejsce kontrola konserwatorska przeprowadzona przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Jana Janczykowskiego i jego zastępcę Jacka Chrząszczewskiego, w obecności Dyrekcji Muzeum AK, arch. Ryszarda Jurkowskiego, autora projektu rozbudowy i przebudowy i kierownika budowy inż. Piotra Morawca.
Po dokonaniu wizji lokalnej sformułowano następujące wnioski: „Komisja stwierdziła stan zagrożenia zabytku wpisanego do rejestru. Przerwanie robót budowlanych w obecnej porze roku wiąże się ze spotęgowaniem destrukcji historycznej substancji budynku. Niezbędne zatem jest wykonanie następujących robót zabezpieczających: dokończenie wzmocnienia i naprawy zniszczonych elementów konstrukcji stropu nad piwnicą, dokończenie przerwanych robót związanych z montażem konstrukcji wzmocnień stropów i ścian na poziomie parteru i pierwszego pietra dokończenie przerwanych robót przy konstrukcji stężającej cały budynek i niezwłoczne wykonanie zadaszenia całego budynku.”