Kolejny dar dla Muzeum Armii Krajowej

W dniu 17.10.2012 r. Prezes Ogólnopolskiego Okręgu Obszaru III Lwowskiego Armii Krajowej im. „Orląt Lwowskich” we Wrocławiu Pan Adam Gajda, po spotkaniu z członkami Środowiska AK Lwów w Krakowie, w gabinecie zastępcy Dyrektora Muzeum AK Pana Tadeusza Żaby przekazał w darze dla Muzeum AK oryginalną apteczkę z wyposażeniem opatrunkowo – medycznym dla niemieckich służb lotniczych UFTSCHUTZ-Haus-Apotheke.
Apteczka wyposażona jest w oryginalne produkty o ogromnej wartości poznawczej stosowania medykamentów w lotniczych służbach niemieckich w czasie II wojny światowej.
Dyrektor Muzeum AK Pan.Tadeusz Żaba z wielkim uznaniem dla Prezesa Adama Gajdy (który ciężki eksponat przyniósł z pociągu w plecaku), podziękował mu za ten cenny dar.
Następnie omawiano przyszłą ekspozycję stałą dotyczącą przedstawienia tragedii całych Kresów w XX wieku.
relacja i zdjęcia Jacek Janiec