Kolejne pamiątki w Muzeum AK

4 czerwca nastąpiło uroczyste przekazanie na własność Muzeum Armii Krajowej rzeźb gipsowych użytych do wykonania odlewów metalowych fragmentów dekoracyjnych pomnika Generała Leopolda Okulickiego, odsłoniętego 10 października 1993 roku w miejscowości Wierzbno, Gmina Koniusza.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Generała Leopolda Okulickiego Wierzbno Gmina Koniusza reprezentowali Bronisław Orzechowski, kpt. Czesław Łotarewicz i por. Walerian Klęk (uczestnik odbioru zrzutu podczas którego skakał gen. Leopold Okulicki). Urząd Gminy Koniusza reprezentowali: wójt Wiesław Rudek oraz Przewodniczący Rady Gminy Koniusza Andrzej Nagięć. W uroczystości wzięła udział również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Dorota Lipiarz.

Podczas uroczystości uhonorowano Złotą Odznaką Miasta Lwowa: Małgorzatę Koszarek adiunkta Muzeum Armii Krajowej za szczególne zasługi i pracę społeczną dla środowiska Kombatanckiego oraz Piotra Maria Boronia specjalistę ds. promocji. Ponadto przekazano prasę, wydawnictwa książkowe oraz płytki CD z dokumentacją wystaw. Następnie Goście zwiedzili ekspozycję poświęconą Ojcu Gen. Bryg. Adamowi Studzińskiemu oraz zrzutom lotniczym dla AK.

tekst Liliana Kaczor
fot. Karol Kowalski