Szare Szeregi

Witamy na stronie internetowej krakowskiego Oddziału
STOWARZYSZENIA SZARYCH SZEREGÓW !

Kim byli harcerze Szarych Szeregów – najmłodsi żołnierze Armii Krajowej? Jak powstawały Szare Szeregi? Pragniemy dzisiejszej młodzieży, w szczególności rówieśnikom “Chłopców z tamtych lat” przypomnieć o ich walce w ciemnych latach wojny i okupacji.

W bloku STOWARZYSZENIE SZARE SZEREGI niniejszej strony przedstawiamy statutowy zakres działalności Stowarzyszenia oraz krótką historię działalności i organizacji Oddziału Krakowskiego a także aktualne informacje z życia i działalności Oddziału i Stowarzyszenia.

Blok SZARE SZEREGI służył będzie popularyzowaniu legendy Szarych Szeregów w kręgach młodzieży szkolnej i harcerskiej oraz pogłębianiu wiedzy o krakowskich Szarych Szeregach.

Blok HARCERSKIE ORGANIZACJE ANTYKOMUNISTYCZNE poświęcamy historii udziału konspiracyjnych organizacji harcerskich w “Drugiej Konspiracji” na terenie Małopolski oraz ich programowemu etosowi.

C z u w a j !
Władysław Zawiślak Hm.

Najnowsze wydarzenia

25 czerwca 2019

75. rocznica Akcji Specjalnej Koppe
ZAPROSZENIE

Prezydent Krakowa, Oddział IPN w Krakowie i Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Krakowie zapraszają na uroczystości w 75. rocznicę Akcji Specjalnej Koppe w dniu 06.07.2019r….

Przejdź do archiwum Szare Szeregi