Szare Szeregi

Witamy na stronie internetowej krakowskiego Oddziału
STOWARZYSZENIA SZARYCH SZEREGÓW !

Kim byli harcerze Szarych Szeregów – najmłodsi żołnierze Armii Krajowej? Jak powstawały Szare Szeregi? Pragniemy dzisiejszej młodzieży, w szczególności rówieśnikom “Chłopców z tamtych lat” przypomnieć o ich walce w ciemnych latach wojny i okupacji.

W bloku STOWARZYSZENIE SZARE SZEREGI niniejszej strony przedstawiamy statutowy zakres działalności Stowarzyszenia oraz krótką historię działalności i organizacji Oddziału Krakowskiego a także aktualne informacje z życia i działalności Oddziału i Stowarzyszenia.

Blok SZARE SZEREGI służył będzie popularyzowaniu legendy Szarych Szeregów w kręgach młodzieży szkolnej i harcerskiej oraz pogłębianiu wiedzy o krakowskich Szarych Szeregach.

Blok HARCERSKIE ORGANIZACJE ANTYKOMUNISTYCZNE poświęcamy historii udziału konspiracyjnych organizacji harcerskich w “Drugiej Konspiracji” na terenie Małopolski oraz ich programowemu etosowi.

C z u w a j !
Władysław Zawiślak Hm.

Najnowsze wydarzenia

80. Rocznica wybuchu II wojny światowej
10 września 2019

80. Rocznica wybuchu II wojny światowej

Dnia 1 września 2019 r. Wojewoda Małopolski i Oddział IPN w Krakowie zorganizowali obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, na które nasze Stowarzyszenie otrzymało…

75 rocznica Akcji Specjalnej Koppe<br>RELACJA
9 lipca 2019

75 rocznica Akcji Specjalnej Koppe
RELACJA

Uroczystości poświęcone żołnierzom batalionu “Parasol” oraz Okręgu Kraków AK zorganizował krakowski oddział IPN-u, Prezydent Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Krakowie. Dnia 06…

75. rocznica Akcji Specjalnej Koppe<br>ZAPROSZENIE
25 czerwca 2019

75. rocznica Akcji Specjalnej Koppe
ZAPROSZENIE

Prezydent Krakowa, Oddział IPN w Krakowie i Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Krakowie zapraszają na uroczystości w 75. rocznicę Akcji Specjalnej Koppe w dniu 06.07.2019r….

Przejdź do archiwum Szare Szeregi