fbpx

Szare Szeregi

Witamy na stronie internetowej krakowskiego Oddziału
STOWARZYSZENIA SZARYCH SZEREGÓW !

Kim byli harcerze Szarych Szeregów – najmłodsi żołnierze Armii Krajowej? Jak powstawały Szare Szeregi? Pragniemy dzisiejszej młodzieży, w szczególności rówieśnikom „Chłopców z tamtych lat” przypomnieć o ich walce w ciemnych latach wojny i okupacji.

W bloku STOWARZYSZENIE SZARE SZEREGI niniejszej strony przedstawiamy statutowy zakres działalności Stowarzyszenia oraz krótką historię działalności i organizacji Oddziału Krakowskiego a także aktualne informacje z życia i działalności Oddziału i Stowarzyszenia.

Blok SZARE SZEREGI służył będzie popularyzowaniu legendy Szarych Szeregów w kręgach młodzieży szkolnej i harcerskiej oraz pogłębianiu wiedzy o krakowskich Szarych Szeregach.

Blok HARCERSKIE ORGANIZACJE ANTYKOMUNISTYCZNE poświęcamy historii udziału konspiracyjnych organizacji harcerskich w „Drugiej Konspiracji” na terenie Małopolski oraz ich programowemu etosowi.

C z u w a j !
Władysław Zawiślak Hm.

Najnowsze wydarzenia

11 Listopada. Narodowe Święto Niepodległości
12 listopada 2019

11 Listopada. Narodowe Święto Niepodległości

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w katedrze wawelskiej przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego zebrani odśpiewali Hymn Państwowy. Następnie patriotyczny pochód podążył pod…

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
5 listopada 2019

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

  W dniach 1 i 2 listopada członkowie Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów odwiedzili groby poległych i zmarłych Szarych Szeregów. Realizując program edukacyjny „Pamięć i…

Przejdź do archiwum Szare Szeregi