Szare Szeregi

Witamy na stronie internetowej krakowskiego Oddziału
STOWARZYSZENIA SZARYCH SZEREGÓW !

Kim byli harcerze Szarych Szeregów – najmłodsi żołnierze Armii Krajowej? Jak powstawały Szare Szeregi? Pragniemy dzisiejszej młodzieży, w szczególności rówieśnikom “Chłopców z tamtych lat” przypomnieć o ich walce w ciemnych latach wojny i okupacji.

W bloku STOWARZYSZENIE SZARE SZEREGI niniejszej strony przedstawiamy statutowy zakres działalności Stowarzyszenia oraz krótką historię działalności i organizacji Oddziału Krakowskiego a także aktualne informacje z życia i działalności Oddziału i Stowarzyszenia.

Blok SZARE SZEREGI służył będzie popularyzowaniu legendy Szarych Szeregów w kręgach młodzieży szkolnej i harcerskiej oraz pogłębianiu wiedzy o krakowskich Szarych Szeregach.

Blok HARCERSKIE ORGANIZACJE ANTYKOMUNISTYCZNE poświęcamy historii udziału konspiracyjnych organizacji harcerskich w “Drugiej Konspiracji” na terenie Małopolski oraz ich programowemu etosowi.

C z u w a j !
Władysław Zawiślak Hm.

Najnowsze wydarzenia

74.Rocznica Akcji Specjalnej “Koppe”
3 lipca 2018

74.Rocznica Akcji Specjalnej “Koppe”

W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa na krakowskie obchody 74. rocznicy Akcji Specjalnej “Koppe”, które odbędą się w najbliższą sobotę 7 lipca 2018 r. przy pomniku…

Przejdź do archiwum Szare Szeregi