fbpx
Zmarł kpt. Wiesław Lorek

Zmarł kpt. Wiesław Lorek


W dniu 17.XI.br. zmarł

Kpt. w st. spocz.  WIESŁAW  Józef LOREK – przyjaciel naszego Muzeum 

Zmarły wychowywał się w rodzinie patriotycznej zaangażowanej w konspiracji. Jako małoletniego do struktur krakowskiego „Żelbetu” wciągnęła go siostra i wykorzystywała jako nierzucającego się w oczy łącznika. Po 1989 zaangażował się bardzo aktywnie w pracy w środowisku kombatanckim w Nowej Hucie wspierając we wszystkich poczynaniach Prezesa śp. Franiszka Baryłę ps. „Jan” pełniąc w Oddziale  różne funkcje a nade wszystko dokąd tylko pozdrawiało mu zdrowie  był chorążym sztandaru, z którym uczestniczył w niezliczonych uroczystościach w całej Polsce, w tym również na pogrzebach Kombatantów i w uroczystościach organizowanych przez Muzeum. Bywał razem z nowohuckimi Weteranami na spotkaniach z młodzieżą w naszej placówce.

Jego pogrzeb poprzedzony Mszą św. odbędzie się w kaplicy Cmentarza Podgórskiego 25.XI.2021 r. /czwartek/ o godz.12.00,  po czym nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Zdjęcie kpt. Wiesława Lorka wykonane w 2015 r. trakcie uroczystości z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Starszy mężczyzna salutuje do orzełka czapkowego, który znajduje się na jego berecie. Kombatant ubrany jest w garnitur, do klapy marynarki ma przypięte odznaczenia i odznaki.