Wystawa “Armia Krajowa na Lubelszczyźnie. Historia Ludzie Dziedzictwo” w 80. rocznicę przemianowania ZWZ na AK

15 września 2022 r. na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Lublinie miało miejsce otwarcie wystawy „Armia Krajowa na Lubelszczyźnie. Historia Ludzie Dziedzictwo”.

Ekspozycja składająca się z 20 plansz w głównej mierze poświęcona  jest zagadnieniom dotyczących lubelskich struktur Armii Krajowej. Wśród prezentowanych materiałów archiwalnych pochodzących z Archiwum Państwowego w Lublinie, znalazły się również dwa eksponaty z zasobów Muzeum AK w Krakowie. Pistolet Vis wz. 1935 wyprodukowany w fabryce Steyr-Daimler Puch A.G. (przed II wojną światową Państwowa Fabryka Broni w Radomiu) oraz polski bagnet wojskowy wraz z pochwą wz.28 (wz.29) wyprodukowany w 1939 r. przez Fabrykę Broni w Radomiu.

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie objęło wystawę patronatem honorowym.

Źródło:https://lublin.ap.gov.pl/wystawa-armia-krajowa-na-lubelszczyznie-historia-ludzie-dziedzictwo-w-80-rocznice-powstania-ak/

Foto: Plansza nr 4. wystawy „Armia Krajowa na Lubelszczyźnie. Historia Ludzie Dziedzictwo”. Archiwum Państwowe w Lublinie.