Promocja książki „Na ścieżkach Fantoma” 26.10.2019 r. we Wrocławiu

Dnia 26 października 2019 w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, odbyła się promocja książki pod tytułem „Na ścieżkach Fantoma. Reminiscencje życia Zbigniewa Rysia, kuriera AK”. Spotkanie odbyło się w Centrum Historii Zajezdnia.

W pierwszej części spotkania uczestnicy mogli wysłuchać słuchowiska złożonego z czytanych na żywo fragmentów książki i archiwalnych nagrań jej bohaterów. Fabuła opierała się na pierwszym „rajdzie kurierskim” Zbigniewa Rysia na trasie z Warszawy do Budapesztu w 1941 roku.

W drugiej części spotkania miały zaś miejsce „rozmowy wrocławskie”. Gośćmi specjalnymi byli: mecenas Andrzej Malicki i Kustosz Muzeum AK Piotr Makuła, którzy opowiadali o swoich kontaktach/pierwszych zetknięciach z adwokatem i żołnierzem, Zbigniewem Rysiem.

***

Serdecznie zapraszamy na promocję książki o Zbigniewie Rysiu, połączoną ze słuchowiskiem muzycznym!