Licealiści z Toledo z wizytą w Muzeum AK

Grupa młodzieży hiszpańskiej z dwóch liceów z Toledo zwiedziła Muzeum Armii Krajowej.
Podróż studyjna do Polski ma przybliżyć historie Polski oraz zagrożenie jakie stworzyły dla Europy dwa zbrodnicze systemy: hitleryzm i komunizm. W trakcie seminarium historycznego rozważano jak bardzo niebezpieczne mogą być, uśpione obecnie, ideologie totalitarne.

Organizatorem wyprawy jest Asociacion Pro Tradicion Cultura Europea (APTCE) prowadzone przez Enrique de Villamor Konsula Honorowego RP w Burgos. APTCE w swoich działaniach stara się przybliżać młodzieży historię Europy wschodniej nawiązując do tradycyjnych wartości i postaw wypływających z chrześcijańskich tradycji kultury europejskiej.

W czasie swojego pobytu w Krakowie licealiści odwiedzili także więzienie na Montelupich, Muzeum Fabryki „Emalia” Oskara Schindlera i Muzeum Auschwitz.

Tekst i fot. Robert Springwald