Informacja o ograniczeniu dostępności wystaw czasowych Muzeum

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż w związku z postępującymi pracami nad ekspozycją stałą Muzeum, poziom parteru (0) zostaje wyłączony ze zwiedzania aż do odwołania. Ta część budynku, podobnie jak piwnica (poziom -1), stała się obecnie miejscem prac konstrukcyjno-montażowych i ze względów bezpieczeństwa obecność osób trzecich jest niewskazana. W związku z powyższym wystawę czasową, eksponowaną tam od września 2011 r. zatytułowaną „Z Londyńskich zbiorów Polskiego Państwa Podziemnego”, uznajemy za zakończoną.

Jednocześnie podajemy do wiadomości, iż zbiór pamiątek po o. gen. Adamie Studzińskim OP, eksponowany od maja br. na piętrze I, w ciągu najbliższych dni nie będzie dostępny dla zwiedzających Muzeum AK. Muzealia pochodzące ze zbiorów o. Adama Studzińskiego będzie można za to zobaczyć w kapitularzu klasztornym Bazyliki OO. Dominikanów, przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie. W dniach 14-16 sierpnia w ramach festiwalu Nocy „Cracovia Sacra” będzie można tam zwiedzić czasową ekspozycję poświęconą wielkim dominikańskim osobowościom XX w. (w tym o. A. Studzińskiemu).

Obecnie w Muzeum AK można zobaczyć wystawy czasowe: „Bogu i Ojczyźnie – Rostworowscy” (na której zgromadzono muzealia i archiwalia z archiwum rodzinnego tej zasłużonej dla niepodległości Polski rodziny), „In the air, on the air” (ukazująca walki lotnictwa alianckiego oraz pomoc zrzutową dla Armii Krajowej w Polsce południowej), oraz okolicznościową ekspozycję poświęconą Powstaniu Warszawskiemu (szczególnie atrakcyjne są zgromadzone na niej dioramy i modele pojazdów używanych podczas walk na ulicach Warszawy, wykonane przez laureata wielu konkursów modelarskich mec. Janusza Zakrzewskiego).

Za zaistniałe utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy, zapraszając jednocześnie na ekspozycję stałą, która zostanie uroczyście otwarta w Dniu Polskiego Państwa Podziemnego, tj. 27 września br.

Tadeusz Żaba
Zastępca Dyrektora Muzeum AK