Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum AK 12.09

Historia, tak jak kuchnia, potrafi być wielowątkowa, a opowieści w niej przedstawione mogą mieć słodko-gorzki charakter. W niedzielę 12 września zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie naszego Muzeum z przewodnikiem, podczas którego przedstawimy nie tylko kulisy sztuki kulinarnej podczas II wojny światowej, ale również opowiemy o smaku porażek oraz zwycięstw.
Nasze wydarzenie pod nazwą „Słodko-gorzki smak walk o Niepodległą” ściśle koreluje z tematyką tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. W trakcie zwiedzania instytucji nasi goście poznają historię okupacyjnej kuchni, trudności z jakimi spotykała się miejscowa ludność w zakresie zdobywania pożywienia i środków przydatnych do codziennego przeżycia. Drugą płaszczyzną tematu jest „kuchnia” konspiracyjna, czyli to jak wyglądało Polskie Państwo Podziemne na tle najważniejszych wydarzeń II wojny światowej.
  • dwie tury oprowadzania: 12.00 i 15.00
  • wstęp bezpłatny