11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej zebrała blisko 20 litrów krwi dla potrzebujących

Akcja Krwiodawstwa zorganizowano z okazji obchodów „Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa”. Patronem wydarzenia jest Muzeum Armii Krajowej.

Z pośród 59 osób, które zgłosiło się do honorowego oddawania krwi, uzyskano 43 donacje krwi pełnej. W trakcie wydarzenia zebrano blisko 20 litrów krwi, oddanej przez żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 5 Pułku Dowodzenia oraz pracowników cywilnych wojska.

Każdy z uczestników akcji oprócz podstawowego pakietu „kalorii” w postaci czekolady otrzymał również upominki ufundowane przez głównego sponsora „TATRY SKI”,  Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie oraz Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.

Krew jest niezwykle ważna i cieszę się, że kilkudziesięciu młodych żołnierzy chce zrobić coś dla innych, potrzebujących – powiedział płk Marcin Siudziński, dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Serdecznie zachęcam do udziału w naszych kolejnych akcjach.

Akcje krwiodawstwa zorganizowane przez 11 Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej odbędą się:

• 11 marzec 2024 r. Rząska ul. Krakowska 2 /plac apelowy/
  • 23 maj 2024 r. Rząska ul. Krakowska 2 /plac apelowy/

Spośród osób, które trzykrotnie honorowo oddały krew podczas akcji zostaną rozlosowane nagrody w postaci voucherów ufundowanych przez głównego sponsora „TATRY SKI”.

jm