Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej nominowane do Nagrody BohaterON w kategorii „Instytucja”

Decyzją Komitetu Organizacyjnego Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej znalazło się wśród pięciu instytucji nominowanych do Nagrody w kategorii „Instytucja”. Nominacja została otrzymana za działalność popularyzatorską bohaterskich postaw Polaków wobec społeczności żydowskiej podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej oraz otwarcie Sadu Pamięci prezentującego półtora tysiąca nazw miejscowości, w których działali Sprawiedliwi.

Zachęcamy do oddawania głosów w konkursie na  Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej!

Muzeum Polaków Ratujących Żydów BohaterONy 2019