Zapraszamy od 10 do 17 z wyjątkiem poniedziałków

WYDARZENIE ODBYŁO SIĘ

Aktywne Wakacje w Muzeum Armii Krajowej

Muzeum Armii Krajowej przygotowało specjalną, letnią ofertę zajęć dla uczestników indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Przygotowaliśmy liczne atrakcje dla osób w różnym wieku. Poniżej szczegółowe informacje na temat zaplanowanych wydarzeń:

12 lipca 2024 roku (piątek) o godzinie 10.00 odbędą się zajęcia warsztatowe dla rodzin oraz dzieci w wieku 7-13 lat pn. "Młodzi konspiratorzy". W czasie różnorodnych aktywności uczestnicy odkrywać będą w jaki sposób w działalność konspiracyjną angażowali się ich rówieśnicy. Przed nimi wiele ciekawych zadań do wykonania m.in. szyfrowanie wiadomości, czy też ozdabianie materiałowych toreb.

26 lipca 2024 roku (piątek) o godzinie 10.00 zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjne z grą terenową dla rodzin oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat "Poeci podziemia. Słowo i czyn". W czasie zajęć uczestnicy odkrywać będą różne sposoby walki konspiracyjnej, które nie wymagały użycia broni. Poznają sylwetki poetek i poetów tworzących w realiach II wojny światowej oraz przykłady ich twórczości.

2 sierpnia 2024 roku (piątek)o godzinie 10.00 w związku z przypadającą dzień wcześniej rocznicą uczestnicy w wieku powyżej 12 lat będą mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych z grą "63 dni walki. 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego". Uczestnicy poznają najważniejsze wydarzenia dotyczące Akcji "Burza". Następnie przybliżony zostanie przebieg Powstania Warszawskiego. Uczestnicy Zagrają także w grę planszową, której celem będzie dostarczenie wsparcia dla walczącej Warszawy.

23 sierpnia 2024 roku (piątek) o godzinie 10.00 odbędą się warsztaty z grą terenową dla rodzin oraz dzieci w wieku 7-12 lat pn. "Na tropie tajemnic konspiracji". W czasie aktywizujących zajęć uczestnicy odkrywać będą różnorodne tajniki działalności konspiracyjnej i spróbują swoich sił w m.in. w rysowaniu symboli konspiracyjnych, utajnianiu swojej tożsamości . Na zakończenie zorganizowana zostanie gra terenowa, która odbędzie się w muzealnych podziemiach.

Koszt wzięcia udziału w wydarzeniu każdorazowo wynosi 10 zł od osoby. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja (telefon: 12 410 07 96, mail: ). Wszystkie powyższe zajęcia odbędą się w siedzibie Muzeum AK w Krakowie przy ulicy Wita Stwosza 12.

Z promocyjnej ceny skorzystać mogą także grupy zorganizowane. Opiekunów grup prosimy o kontakt (telefon: 12 410 07 96, mail: ) w celu ustalenia terminu i tematyki zajęć.

Serdecznie zapraszamy!