Zapraszamy od 10 do 17 z wyjątkiem poniedziałków

Konferencja o dostępności w Muzeum AK

12 czerwca 2024 r. w siedzibie Muzeum Armii Krajowej odbyło się spotkanie partnerów i interesariuszy międzynarodowego projektu OpenRegioCulture, którego celem jest nawiązanie współpracy w zakresie udostępniania miejsc i ofert dla osób z różnymi potrzebami.

W ramach wydarzenia odbyły się spotkania i prelekcje, w których uczestniczyli goście z różnych państw Europy, m.in.: Węgier, Francji, Holandii, Niemiec, Rumunii oraz Grecji.

W pierwszej części konferencji przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Instytutu Kultury zaprezentowali licznie zgromadzonym uczestnikom najważniejsze założenia dotyczące przedsięwzięcia oraz przekazali szczegółowe informacje na temat trwającego już od wielu lat projektu "Małopolska. Kultura Wrażliwa".

Następnie wszyscy goście mieli możliwość zapoznania się z udogodnieniami, z których skorzystać mogą osoby odwiedzające nasze Muzeum. Tę część spotkania rozpoczął dyrektor Muzeum AK dr Jarosław Szarek, który przybliżył zgromadzonym m.in. historię Polski XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem działalności Polskiego Państwa Podziemnego i jego sił zbrojnych oraz powojennej działalności podziemnej.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele różnych działów Muzeum, którzy w swojej aktywności nie zapominają o byciu otwartym na potrzeby innych. Gościom zaprezentowano szczegóły udogodnień, z jakich skorzystać mogą osoby odwiedzające Muzeum (m.in. audioprzewodniki w wersji ETR, ścieżki zwiedzania z audiodeskrypcją oraz filmami nagranymi w PJM).

Na zakończenie wszyscy udali się na muzealną ekspozycję, gdzie oprócz poznawania rozwiązań dostępnościowych odkrywali dzieje Polski XX wieku.

Tekst: Katarzyna Mazur

Fot.: Paweł Stachnik

Zdjęcia


fotografii: 12, na stronach: 1
    Zmień ustawienia cookies