fbpx
„Zapomniani żołnierze polskiego podziemia  zbrojnego” – rozdano nagrody w konkursie

„Zapomniani żołnierze polskiego podziemia zbrojnego” – rozdano nagrody w konkursie


Konkurs pt. „Zapomniani żołnierze polskiego podziemia zbrojnego” zorganizowany przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, we współpracy z Instytutu Pamięci Narodowej Odział w Krakowie i Kuratorium Oświaty w Krakowie został rozstrzygnięty.

Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie w swojej okolicy mało znanych osób związanych z walką o wolność Ojczyzny w okresie II wojny światowej. Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dr hab. Olgierda Grotta, prof. UJ i kierownika Działu Historycznego Muzeum Armii Krajowej dokonała oceny nadesłanych prac i zadecydowała, że:
I miejsce otrzymała praca pt. „Józef Świder ps. Mściciel 1927 – 1948″z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju
II miejsce otrzymały prace: pt. „Zygmunt Gardela ps. Granat” oraz „Władysław Krawczyk ps. Grab” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego z Olkusza
III miejsce otrzymała praca pt. „Piotr Przybylski” autorstwa Anny Zięba z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana z Limanowej.

Zwycięscy konkursu zostali zaproszeni do udziału w Konferencji naukowej „Tradycja Armii Krajowej jako fundament budowy etosu żołnierzy Wojska Polskiego” w trakcie, której wręczono nagrody.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom.