
Zajęcia poświęcone są kobietom z terenu teraźniejszej Małopolski, które zaangażowały się w działalność polskiego podziemia podczas II wojny światowej. Z narażeniem życia gotowe były poświęcić wszystko dla odzyskania niepodległości. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się nie tylko z historiami kilku wybranych bohaterek, ale także ogólnymi zasadami konspiracyjnej działalności. Uczniowie dowiedzą się:
W jaki sposób kobiety angażowały się w walkę o niepodległość Polski;
Na czym polegała konspiracyjna aktywność kobiet w czasie II wojny światowej;
Czym w czasie II wojny światowej zajmowały się m.in. Karolina Lanckorońska, Helena Marusarz, czy też Aleksandra Mianowska.
Zajęcia zainauguruje wizyta na ekspozycji, w trakcie której w sposób szczególny pokazane zostaną treści i pamiątki dotyczące wojskowej i konspiracyjnej aktywności kobiet. W czasie części warsztatowej dzięki wykorzystaniu prezentacji multimedialnej i książek zadań i wiedzy uczestnicy odkrywać będą biogramy wybranych małopolskich konspiratorek. Uczniowie będą mieli do wykonania kilka różnorodnych zadań, takich jak wypełnianie dokumentów z epoki, szyfrowanie wiadomości, czy wymyślanie skrytek dla tajnych informacji.
Zajęcia dla grupy od 5 do 30 osób.
Koszt: 20 złotych od osoby.
Czas trwania: 120 minut.