Wystawa plenerowa komiksu „Zaczęło się w Krakowie”

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej na Zamku Królewskim na Wawelu, na którą składają się plansze informacyjno-promocyjne naszego Muzeum, a także prezentacja komiksu historycznego „Zaczęło się w Krakowie”.

Komiks opowiada o losach krakowskiej konspiracji. To w Krakowie, przy ul. św. Krzyża 1, miała swoją siedzibę Organizacja Orła Białego, utworzona we wrześniu 1939 roku. Twórcami scenariusza oraz ilustracji są Agnieszka Ostrowska-Błońska oraz Paweł Błoński, a wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Wystawa jest efektem współpracy Muzeum AK z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Już 12 czerwca br. zapraszamy do udziału w grze terenowej pn. „Okupanci, patrioci i losy wawelskich skarbów”, przeznaczonej dla rodzin i indywidualnych uczestników. Więcej informacji znajduje się w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.