fbpx
Wystawa czasowa „Muzea domowe – skarby regionu”

Wystawa czasowa „Muzea domowe – skarby regionu”

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy czasowej „Muzea domowe – skarby regionu. Pamiątki Armii Krajowej w zbiorach Muzeum Regionalnego PTTK im. A. Minkiewicza w Olkuszu i Koła Olkusz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Jest to inicjatywa Marszałka Województwa Małopolskiego, której założeniem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu zwiedzających skarbów ukrytych w małopolskich muzeach: prywatnych, regionalnych, PTTK-owskich, szkolnych, kościelnych oraz kolekcjach przechowywanych w zaciszu domowym.

Niezwykle ważnym aspektem projektu jest aktywizacja osób i instytucji zainteresowanych upowszechnianiem lokalnej historii. W tym celu Muzeum AK zaprosiło do współpracy lokalne środowiska pasjonatów historii „małych Ojczyzn”. Cykl wystaw otwiera prezentacja eksponatów ilustrujących wysiłek zbrojny żołnierzy Armii Krajowej ziemi olkuskiej gromadzonych od lat w zbiorach Muzeum Regionalnego PTTK w Olkuszu i Koła Olkusz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Poniżej przedstawiamy zespół osób, pracujących nad nowym fragmentem ekspozycji:
Anna Radecka – Koordynator projektu, współautor wystawy i katalogu
Robert Springwald – Kurator wystawy
Mateusz Radomski – Współautor wystawy i katalogu
Konrad Kulig – Konsultacja merytoryczna

Wystawa jest dostępna w budynku Muzeum AK przy ul. Wita Stwosza 12 od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-17.00.

Następną wystawą z tego cyklu będzie prezentacja pamiątek związanych z 1 Pułkiem Strzelców Podhalańskich AK, przechowywanych w zbiorach Muzeów w: Szczawie, Słopnicach i Ochotnicy Górnej.