04.08 Pocztówka orężem w walce o Niepodległość

W czasach zaborów społeczeństwo polskie potrzebowało inspiracji wspomagającej wiarę w działania i czyn niepodległościowy. Pocztówki patriotyczne, wydawane w pierwszych latach XX wieku były jednym z szeregu działań promujących wartości kulturowe oraz dziedzictwo Ojczyzny, której odebrano wolność i niezależność.

Już 4 sierpnia o godz. 12:00 zapraszamy Państwa do Muzeum AK na specjalną wystawę pocztówek, prezentujących polską historię, tradycję oraz sztukę. Wernisaż rozpocznie się wykładem wprowadzającym Uczestników w historię zbioru oraz jego kontekst.

Wszystkie pocztówki pochodzą z prywatnego archiwum Profesora Aleksandra Skotnickiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego i dotyczą okresu 1902-1920 r.