Z Muzeum AK na historycznym szlAKu!

Jak lato to tylko w Muzeum AK! W lipcu i sierpniu 2019 r. po raz kolejny wyruszymy na historyczny szlAK. Tym razem w sposób szczególny odkrywać będziemy tajemnice okupowanego Krakowa.
W czasie ciekawych wycieczek, warsztatów, gier terenowych i wielkoformatowych oraz questów przybliżone zostaną informacje na temat realiów życia w mieście podczas II wojny światowej oraz konspiracyjnej działalności mieszkańców miasta. Uczestnicy poznają nie tylko historię Okręgu Kraków ZWZ-AK, ale także odkryją tajniki działalności konspiracyjnej. W programie przewidziano także m.in. spotkania z przedstawicielami polskich służb mundurowych.

Letnie warsztaty edukacyjne odbędą się w terminach:

Turnus I: 1 – 5 lipca 2019 r. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Turnus II: 8 – 12 lipca 2019 r. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Turnus III: 5 – 9 sierpnia 2019 r. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Turnus IV: 12 – 14 sierpnia 2019 r. BRAK WOLNYCH MIEJSC

W programie:

– spacery historyczne oraz gra miejska odbywająca się w centrum Krakowa;

– wizyta w jednostce wojskowej lub straży pożarnej;

– wyjazd do Słomnik, gdzie odbędą się warsztaty poświęcone bohaterom ziemi krakowskiej;

– zajęcia odbywające się w siedzibie Radia Kraków;

– wizyta w Muzeum Czynu Zbrojnego.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 8.30 – 15.30.

Dzięki wsparciu uzyskanemu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”, które dofinansowało projekt „Na historycznym szlAKu. Dzieje konspiracji”, koszt udziału w zajęciach wynosi 2 złote za dzień od uczestnika, tj. 10 złotych za pełny turnus.

W cenie: dwudaniowy obiad, bilety wstępu do odwiedzanych miejsc oraz ubezpieczenie.

Muzeum nie zapewnia drugiego śniadania oraz nie pokrywa kosztów transportu na wycieczki (biletów MPK, PKP oraz BUS – ok. 20 złotych na 1 pełny turnus).

Każdy turnus może liczyć maksymalnie 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisów dokonać można telefonicznie pod numerem: 12 410 07 96 lub mailowo na adres rezerwacja@muzeum-ak.pl .

Załączniki:

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku