fbpx
Wystawa plenerowa “Krakowska Konspiracja”

Wystawa plenerowa “Krakowska Konspiracja”


Muzeum Armii Krajowej proponuje innowacyjną ekspozycję, dostosowaną do obecnej sytuacji pandemicznej w kraju. Wystawa plenerowa pn. “Krakowska Konspiracja” to spacer historyczny po Krakowie, dzięki któremu można poznać najważniejsze obiekty związane z konspiracją z czasów II wojny światowej. Zespół Muzeum AK pragnie w ten sposób poszerzać swoją misję edukacyjną i wystawienniczą, jednocześnie przybliżając Odbiorcom ważne pod względem historycznym miejsca na mapie Krakowa.

Aplikacja Explainit to osobisty audioprzewodnik, który umożliwia eksplorowanie świata historii i sztuki z poziomu własnego urządzenia multimedialnego. Muzeum AK nawiązało współpracę z twórcami aplikacji przy okazji wystawy czasowej “Stój, bo strzelam! Polskie kompanie wartownicze w Niemczech 1945-1989” – obok wybranych eksponatów znalazł się specjalny kod QR, który po zeskanowaniu udostępnia dodatkowe pliki audio do wysłuchania, poszerzając tym samym kontekst wystawy.

Wystawa plenerowa pn. “Krakowska Konspiracja” to zbiór 17 obiektów na mapie Krakowa, które składają się na wyjątkowy spacer historyczny po miejscach ściśle związanych z wydarzeniami z okresu okupacji. Wystarczy pobrać aplikację Explainit, dostępną w sklepie Google Play i w Apple App Store, a następnie udać się w okolicę wybranego obiektu. Znalezienie się w pobliżu zaznaczonego na mapie punktu umożliwi wysłuchanie przygotowanych treści oraz obejrzenie archiwalnych fotografii.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Ponadto, przy okazji spaceru warto zaopatrzyć się w słuchawki. Przeniesienie się w świat krakowskiej konspiracji nigdy nie było aż tak proste!

Aplikację Explainit można pobrać poprzez zeskanowanie poniższego kodu lub samodzielne wyszukanie w sklepie Google Play i Apple App Store.

W imieniu Dyrekcji oraz całego Zespołu Muzeum AK serdecznie zapraszamy do spaceru historycznego z aplikacją!

 


cheap mlb jerseyscheap nhl jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseyscheap jerseys