Wyniki konkursu „Śladami Armii Krajowej i zbrojnego podziemia niepodległościowego w Małopolsce”

Protokół posiedzenia Komisji Konkursowej

„Śladami Armii Krajowej i zbrojnego podziemia niepodległościowego w Małopolsce”

1. Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się w Muzeum Armii Krajowej w dniu 16 maja 2022 r. W skład komisji weszli:
  • dr hab. Olgierd Grott. Prof. UJ – przewodniczący Komisji Konkursowej
  • Artur Zięba – st. chor. sztab. 11 MBOT
  • Grzegorz Surdy – Prezes Okręgu Małopolskiego ŚZŻAK
  • Robert Springwald – przedstawiciel Działu Historycznego MAK
  • Arkadiusz Bąk – przedstawiciel Działu Historycznego MAK
  • Sylwia Walerowska Skorut – sekretarz
  1. Na konkurs wpłynęło 5 prac.
  2. Po otwarciu kopert uznano, że wszystkie nadesłane prace są zgodne z regulaminem Konkursu.
  3. Po przeanalizowaniu nadesłanych prac Komisja Konkursowa oceniła prace i zdecydowała, że:

I miejsce

Otrzymała praca pt. Kościół Partyzancki w Szczawie. Odpusty Partyzanckie przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

II miejsce:

Otrzymała praca pt. Muzeum im. Generała Leopolda Okulickiego przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. B. Głowackiego w Proszowicach.

III  miejsce:

Otrzymała praca pt. Ścieżka historyczno-edukacyjna 1PSP AK im. kpt. Juliana Krzewickiego  z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach

III miejsce:

Otrzymała praca pt. Pomnik upamiętniający lądowanie cichociemnych i gen. Bryg. Leopolda Okulickiego w Wierzbnie przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. B. Głowackiego w Proszowicach.

Wyróżnienie:

Otrzymała praca pt. Pomnik bohaterów Narodowych w Biskupicach przygotowana przez uczniów z XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

1. Decyzja komisji jest ostateczna. Komisja wyraża podziękowanie uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Kraków, 16.05.2022 r.