Urodziny w Muzeum AK

Urodziny w Muzeum AK!

Organizacja urodzin dla dzieci to dylemat, przed którym co roku stają rodzice. Co zrobić, aby były one ciekawe, nietuzinkowe i rozwijające? Muzeum AK proponuje rozwiązanie tego problemu! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą urodzinową naszej instytucji:

Dla kogo?

Dzieci i młodzież w wieku 6-14 lat.

Przebieg urodzin:

I część

Udział w warsztatach tematycznych – nasze propozycje to zajęcia, które pozwolą dzieciom zrozumieć trudną historię XX wieku. Proponujemy następujące tematy warsztatów:

WARSZTATY (do wyboru)

„Czworonożni żołnierze” Zwierzęta też walczą!

W czasie zajęć dzieci poznają historię zwierząt, które brały udział w działaniach zbrojnych, towarzyszyły żołnierzom, często wykazując  się niezwykłą odwagą i umiejętnościami. Wśród bohaterów zajęć znajdą się m.in. klacz Kasztanka i niedźwiedź Wojtek. W czasie warsztatów dzieci wezmą udział w zajęciach plastycznych, nauczą się piosenki oraz poznają część ekspozycji stałej Muzeum.

Wiek uczestników: od 6 do 10 lat.

Poznajemy współczesnych rycerzy

Postaci bohaterów od zawsze interesują dzieci, rozwijają ich wyobraźnię i pobudzają do poznawania świata. Podczas  warsztatów uczestnicy poznają sylwetki bohaterskich mężczyzn i kobiet, żyjących w XX wieku, nie walczących ze smokami, a dokonujących  wielkich rzeczy dla dobra swojego kraju. Wśród postaci omawianych w czasie zajęć znajdą się: Józef Piłsudski, Emil Fieldorf „Nil” i Elżbieta Zawacka „Zo”.

Wiek uczestników: od 6 do 10 lat.

Zostań Asem Wywiadu!

Nic bardziej nie pobudza wyobraźni młodych osób, niż tajemnice, sekrety i zagadki do rozwikłania. Uczestnicy zajęć poznają najsłynniejszych polskich agentów wywiadu w czasie II wojny światowej takich jak Kazimierz Laski, czy też Krystyna Skarbek . Poznają metody szyfrowania, dowiedzą się w jaki sposób rozpracowano Enigmę oraz jak pracowali konspiratorzy z Szarych Szeregów. Zwieńczeniem warsztatów będzie ekscytująca gra terenowa odbywająca się na ekspozycji Muzeum.

Wiek uczestników: od 11 do 14 lat.

Nie tylko bronią walczono

To zajęcia które zainteresują wszystkich młodych ludzi, którzy lubią nietypowe rozwiązania i obdarzone są zmysłem artystycznym . Działalność Polskiego Państwa Podziemnego, która zazwyczaj kojarzona jest przede wszystkim z bezpośrednią walką, opierała się w dużej mierze na kreatywności i niekonwencjonalnym myśleniu konspiratorów. Zajęcia „Nie tylko bronią walczono” pokażą, jak używano słowa, prasy i kultury aby krzewić nadzieję wśród Polaków podczas II wojny światowej.

Wiek uczestników: od 11 do 14 lat.

II część

PRZYJĘCIE

Po części warsztatowej odbędzie się przyjęcie z poczęstunkiem , który zapewniany jest we własnym zakresie. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania, za dodatkową opłatą .z usług animatorki zabaw dziecięcych zajmującej się np. malowaniem twarzy.

Na zakończenie urodzin, wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie, które przekażemy jubilatowi.

Czas trwania:

do 3 godzin

Liczba uczestników:

Grupa do 15 osób (max 20 osób)

Terminy i godziny:

Niedziela: 10.00-18.00

Rezerwacji przyjęcia dokonać można mailowo pod adresem: rezerwacja@muzeum-ak.pl

Uwaga:

Muzeum AK zapewnia na czas trwania przyjęcia opiekę edukatora, jednorazowe ekologiczne naczynia i sztućce, pomieszczenia dla uczestników warsztatów oraz przestrzeń dla rodziców. Istnieje możliwość zwiedzenia wystawy Muzeum przez rodziców/opiekunów dzieci uczestniczących w przyjęciu (w przypadku realizacji usługi przewodnickiej wymagana jest rezerwacja oraz odpłatność w wysokości  100 zł).

Koszt usługi:

400 zł za 15 osób + 10 zł za każde kolejne dziecko i koszty usługi przewodnickiej  w przypadku zwiedzania muzeum z przewodnikiem.

Animator – malowanie twarzy, skręcanie balonów – ok. 80 zł za godzinę