Małopolanki w konspiracji

Projekt „Małopolanki w konspiracji” to cykl tematycznych warsztatów poświęconych kobietom z terenu teraźniejszej Małopolski, które zaangażowały się w działalność polskiego podziemia podczas II wojny światowej.  Z narażeniem życia gotowe były poświęcić wszystko dla odzyskania niepodległości. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się  nie tylko z historiami kilku wybranych bohaterek, ale także ogólnymi zasadami konspiracyjnej działalności.

Warsztaty odbywają się w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Adresowane są do różnych grup wiekowych zarówno dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, jak i uczniów szkół średnich. Zostały także zaadaptowane do osób z niepełnosprawnościami. W ich trakcie uczestnicy będą mieli do wykonania kilka różnorodnych zadań, takich jak wypełnianie dokumentów z epoki, szyfrowanie wiadomości, czy wymyślanie skrytek dla tajnych informacji. Poziom skomplikowania zadań oraz głębia prezentowanych treści zostały dostosowane w zależności od grupy docelowej.

Czas trwania zajęć: 1,5-2 godziny

Koszt: 10 zł
Uczestnicy w ramach zajęć otrzymają również pamiątki takie jak notesy, długopisy, czy torby.

Ważne dokumenty:

Regulamin zajęć oraz formularz zgłoszeniowy

Zapisy na warsztaty przyjmowane są w kasie muzealnej: 12 41 00 796 oraz za pomocą adresu email: rezerwacja@muzeum-ak.pl

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”