Lista książek Biblioteki MAK dostępna on-line

Biblioteka Muzeum Armii Krajowej, powstała w 2004 roku z początkowym księgozbiorem w ilości około 1000 tomów. W tym samym roku jej zasób został powiększony o kolejne 4000 tys. tomów. Są to książki z dziedziny nauk humanistycznych, głównie dotyczące historii, a także literatury pięknej wydanej na emigracji.
Oprócz pozyskiwanych na bieżąco pozycji, księgozbiór Biblioteki MAK składa się również z darów osób prywatnych. Największym darczyńcą dla Biblioteki MAK był dr Stanisław Wcisło, żołnierz Armii Krajowej.
Głównym celem Biblioteki MAK jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie posiadanego zasobu książkowego dla celów naukowych, jak i popularyzatorskich. Do istotnych zadań Biblioteki należy również czynne włączanie się w kultywowanie pamięci o Armii Krajowej i jej żołnierzach.
Biblioteka dysponuje księgozbiorem w następujących dziedzinach:
HISTORIA II RP
II WOJNA ŚWIATOWA
ARMIA KRAJOWA I LOSY JEJ ŻOŁNIERZY
POLSKIE PAŁƒSTWO PODZIEMNE
POLSKIE SIŁY ZBROJNE NA ZACHODZIE
MARTYROLOGIA NARODU POLSKIEGO
PODZIEMIE POAKOWSKIE
HISTORIA POLSKI
HISTORIA WOJSKOWOŚCI POLSKIEJ I POWSZECHNEJ
Biblioteka MAK jest obecnie w posiadaniu ponad 11.000 książek.
Lista tych książek została właśnie udostępniona na stronie internetowej Muzeum pod adresem
Biblioteka MAK jest otwarta w godzinach pracy jej pracowników od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00 do 15.00.