Konkurs komiksowy „Na straży pamięci” – zapraszamy!

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie po raz kolejny organizuje konkursu „Na straży pamięci”. Konkurs jest skierowany dla uczniów małopolskich szkół podstawowych w związku z  81. rocznicą przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Celem konkursu jest popularyzacja i upowszechnienie wiedzy na temat polskiego podziemia niepodległościowego z okresu II wojny światowej – w szczególności ZWZ-AK – a także zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zachowanie w pamięci wydarzeń z lat 1939-1945. Ponadto stworzenie pracy konkursowej pozwoli uczestnikom rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia i artystycznego tworzenia przy pomocy łatwo dostępnych narzędzi. Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży szkół podstawowych w dwóch kategoriach (klasy 4-6 i 6-8).

Zgodnie z regulaminem komiks powinien być wykonany w formacie A4 i musi zawierać:

– stronę tytułową

– minimum trzy strony komiksowe, a na nich 10 kadrów, czyli rysunków z tekstami.

Prace konkursowe muszą się zawierać w dwóch kategoriach tematycznych: „Nil” Legionista lub Żołnierze „Nila” podczas II wojny światowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nie tylko tych uzdolnionych plastycznie, czy historycznie. Taka formuła konkursu pozwoli pokazać wiele talentów, a przy okazji wyzwoli proces analizowania wydarzeń historycznych i kreatywnego ich przedstawiania.

Zapraszamy, tym bardziej, że ufundowaliśmy dla zwycięzców bardzo atrakcyjne nagrody: elektroniczne gadżety. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 21 kwietnia. Prace mogą zostać wykonane w różnej formie: rysunek, malunek, projekt komputerowy. Wszystkie muszą zostać przesłane mailowo na adres: konkurs@muzeum-ak.pl.

Pełny regulamin konkursu znajduje się w załączniku poniżej:

Konkurs-Na-strazy-pamieci-regulamin