fbpx
Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum AK

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum AK


W niedzielę 19 listopada 2023 r. zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Muzeów Krakowskich. Przygotowaliśmy dla naszych Gości program obejmujący atrakcje w siedzibie Muzeum  oraz w terenie.

Elementy programu: 

11.00 –  animacje dla dzieci i młodzieży – warsztaty edukacyjne z grą planszową Twierdza od kuchni i spiżarni.

11.15 – zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji stałej Muzeum.

Ze względu na bardzo niekorzystne prognozy pogody  spacer szlakiem mogił żołnierzy Armii Krajowej po Cmentarzu Rakowickim został przeniesiony i odbędzie się w innym terminie.

Na wszystkie punkty programu  obowiązuje rezerwacja miejsc:

tel. 12 41 00 796,

e- mail: rezerwacja@muzeum-ak.pl

*Zbiórka uczestników spaceru przy bramie głównej Cmentarza Rakowickiego – pętla tramwajowa. W wypadku złych warunków pogodowych spacer odbędzie się w innym terminie.

 

Wystawy 

Ekspozycja zdjęć z tegorocznych Dni Twierdzy Kraków – Twierdza Kraków na Waszych zdjęciach – dziedziniec Muzeum.

W ramach Dnia Otwartego prezentowana jest również okolicznościowa wystawa czasowa pt.
Nieznani Bohaterowie Niebios,
która powstała we współpracy Biblioteki Muzeum AK z Wydawcą Głosu Seniora i Fundacją im. Tadeusza Kościuszki.

Wystawa jest pokłosiem  zrealizowanego projektu przygotowania 15 filmów  informacyjnych prezentujących miejsca katastrof lotniczych w Małopolsce i poległe tam amerykańskie, brytyjskie i polskie załogi,  Filmy dostępne są na stronie – Bombowce pl. –  lub na kanale – You Tube – pod hasłem Nieznani Bohaterowie Niebios. Muzeum AK uczestniczyło w produkcji tych filmów. Projektem, książką i filmami przypomnieliśmy Bitwę o śląskie paliwo oraz bohaterstwo załóg wykonujących misje zrzutowe dla Armii Krajowej. Wystawa uzupełniona zostało o książki i wydawnictwa pochodzące z zasobu Biblioteki Muzeum AK i Fundacji im. Tadeusza Kościuszki. Chylimy czoła przed ofiarą tysięcy polskich i alianckich lotników złożoną na ołtarzu wolności.

Zobacz na: https://bombowce.pl/