20.09.2021 r. Konferencja naukowa Armia Krajowa w Małopolsce. Wokół źródeł i miejsc pamięci

W związku z obchodami rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz przypadającą w tym roku 82. rocznicą powstania Służby Zwycięstwu Polski, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie przygotowuje konferencję naukową pt. „Armia Krajowa w Małopolsce. Wokół źródeł i miejsc pamięci”. Celem konferencji jest interdyscyplinarne przedstawienie źródeł historycznych do dziejów Armii Krajowej w Małopolsce, tj. zaprezentowanie dostępnych dla badaczy zasobów archiwalnych oraz inicjatyw, których założeniem jest popularyzacja historii Armii Krajowej w regionie. Pragniemy stworzyć platformę wymiany informacji na temat zasobów archiwalnych Małopolski dotyczących dziejów Armii Krajowej i podziemia zbrojnego, która stanie się pomocą dla badaczy historii AK.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele różnych instytucji z terenu Małopolski, którzy zaprezentują  posiadane w swoich zbiorach archiwalia związane z Armia Krajową. Scharakteryzujemy wybrane zasoby będące w posiadaniu Archiwum Archidiecezjalnego w Krakowie, Archiwum Narodowego w Krakowie, Instytutu Pamięci Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej.

Dołożymy wszelkich starań, aby materiały przedstawiane na konferencji ukazały się drukiem. Pragniemy, aby konferencja stała się przyczynkiem do dyskusji nad problemami związanymi z opracowaniem źródeł do historii Armii Krajowej.

Konferencja odbywać będzie się w formie zdalnej w dniu

20 września 2021 r.  w godzinach 10.00-18.00

Aby wziąć udział w obradach należy wykupić dostęp w cenie 3 zł.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem na stronie wydarzenia: