13.09 Koncert pt. Nieopowiedziane 39-45 w Muzeum AK

13 września o godz. 19:00 w Muzeum AK odbędzie się wyjątkowy koncert pt. Nieopowiedziane 39-45 wykonany przez artystkę Barbarę Gałaj z zespołem.

Projekt artystyczny Nieopowiedziane 39-45 to utrwalenie historii osób walczących i żyjących podczas II Wojny Światowej w formie 8 piosenek napisanych na podstawie ich opowieści i wspomnień. Muzyka skupia się na pokazaniu tego, że gdyby wojna wybuchła dzisiaj – to my moglibyśmy być jej uczestnikami oraz uświadomieniu sobie, że osoby żyjące w 1939 miały takie same uczucia, emocje, marzenia jak my.

Wrzesień w historii narodu polskiego to czas rocznic tragicznych, które związane są z aktami agresji i zaboru ziem polskich przez najeźdźców, których celem było zniszczenie polskiej wolności, niezależności i kultury. Tym ważniejsze przesłanie niesie ze sobą koncert Nieopowiedziane… właśnie w historycznym kontekście polskiego września, a także historii ludzi, których życie zostało postawione wobec zagłady, zniszczenia, śmierci oraz obowiązku walki o nadrzędne wartości. Ich historia, opowiedziana w aranżacji muzycznej Barbary Gałaj i zespołu, to opowieść o harcie ducha, niezłomnej walce, wierze, miłości i przyjaźni. Emocjach i doświadczeniach, w których również współcześnie odnajdujemy się wszyscy. Jednakże to również upomnienie i klucz do pamięci historycznej: byśmy nigdy nie zapomnieli tragedii jaka w latach 39-45 wydarzała się w Europie.

Bilety dostępne w kasie Muzeum AK w godzinach jej otwarcia.

Liczba biletów – ograniczona.

Cena biletu – 16 zł.

Informacje o projekcie: https://www.nieopowiedziane.com/

*Wydarzenie będzie filmowane na rzecz dokumentacji i promocji działalności instytucji. Zakup biletu oraz obecność na wydarzeniu są równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie wizerunku w materiale filmowym.