1.08  75. rocznica Powstania Warszawskiego

1.08 75. rocznica Powstania Warszawskiego


1 sierpnia obchodzić będziemy 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Zespół AK zaprasza do wzięcia udziału w spacerze pamięci po miejscach pochówku żołnierzy Powstania Warszawskiego, którzy na wieczną wartę odeszli w Krakowie.

Historyczka Muzeum AK adiunkt Małgorzata Koszarek będzie czekać na wszystkich zainteresowanych historią życia i bohaterstwa ludzi walczących w Powstaniu o godz. 10:00 przy bramie Cmentarza Rakowickiego ulokowanej obok przystanku MPK na ul. 29 listopada.

Lokalizacja miejsca zbiórki pod adresem: https://goo.gl/maps/cH6oKLDYehQo4h2V7

Uczestnicy mogą zabrać ze sobą znicze, które będzie można złożyć na grobach żołnierzy.

Oficjalne obchody krakowskich uroczystości związanych z rocznicą w tym roku organizuje Małopolski Urząd Wojewódzki, Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie i Światowy Związek Żołnierzy AK w Krakowie. Program obchodów i uroczystości został już opublikowany, dlatego zainteresowanym polecamy poniższy link związany z wydarzeniem:

https://www.facebook.com/events/474752106622637/

Hołd Powstańcom odda również Miasto Kraków, które 1 sierpnia zorganizuje specjalną, rocznicową edycję krakowskiej Lekcji Śpiewania. Koncert „Kraków w hołdzie Powstańcom Warszawy” wykonany przez Krakowian obędzie się na Małym Rynku o godz. 19:00 – zapraszają Prezydent Jacek Majchrowski, Kabaret Loch Camelot oraz Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.

Zachęcamy do uczestnictwa w spacerze pamięci oraz pozostałych wydarzeniach.

Fot. “Kris” Braun ze zbiorów Muzeum AK