73. rocznica utworzenia w Krakowie Szarych Szeregów

Dzięki zaproszeniu od Rady Kręgu Seniorów Kombatantów oraz od Dyrekcji Muzeum AK, 20 listopada 2012 roku, harcerze Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki mieli zaszczyt wziąć udział w obchodach 73. rocznicy utworzenia w Krakowie Szarych Szeregów oraz Harcerskiej Poczty PCK.
Dla tych młodych ludzi – harcerzy działających współcześnie – była to niesamowita lekcja historii. Mieli okazję posłuchać kombatanckich wspomnień, pięknej gawędy o Szarych Szeregach oraz zwiedzić Muzeum AK. W tym magicznym dniu mogli odbyć niesamowitą podróż w przeszłość, a także zgłębić swoją wiedzę na temat historii Związku Harcerstwa Polskiego na terenach, na których żyją, dorastają i kształcą kolejne pokolenia harcerzy.
Mimo, iż ZHP zmienia się z biegiem czasu, pewne wartości i ideały pozostają niezmienne. To właśnie dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie kształtują swoją świadomość, rozwijają swój patriotyzm i poznają korzenie tego, w co wierzą. Starają się iść do przodu, nie zapominając o fundamentach – o ideałach, historii i ludziach, dzięki którym żyjemy w spokojnych czasach.
Czuwaj!
Harcerze Chorągwi Krakowskiej