Wystawa czasowa „Bracia Krajewscy w walce. Póki sił nam starczy” – kod QR „Drzewo genealogiczne”

Tekst powstał na potrzeby wystawy czasowej „Bracia Krajewscy w walce. Póki sił nam starczy”.

JORDAN – KRĄKOWSCY h. Trąby czyli potomstwo SMOKA

Wywód przodków od Stanisława Smoka z Krąkowa do Eufrozyny Melanii z Jordan-Krąkowskich

Stanisław z Krąkowa brał udział w bitwie pod Grunwaldem i tam się wsławił wyrzynając wielką liczbę Krzyżaków, tak iż przezwany został Smokiem.

(13 pokoleń)

1. Stanisław Smok z Krąkowa (1380- ?), rycerz spod Grunwaldu, protoplasta rodu (zapiski sądowe gnieźnieńskie 1413 – sprawa przeciwko Mikołajowi z Tymieńca)
  2. Jan I, dziedzic Krąkowa
  3. Mikołaj I, wnuk Smoka (wykaz studentów Akademii Krakowskiej 1460)