Za nami finał VIII edycji  Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Za nami finał VIII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Ostatni etap przesłuchań oraz Gala Finałowa Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” odbyły się w Muzeum Armii Krajowej.

Grand Prix otrzymała Emily Ezekwe, nagrodę specjalną za wykonanie utworu „Na znojną walkę”: Zespół Wokalny Trio oraz Szymon Chatała. Laureaci podczas Gali Finałowej wykonywali swoje utwory.

Jury konkursu obradowało w składzie:
Przewodniczący Jury: Przemysław Firek – Prezes Fundacji Instytut Promocji Kultury Polskiej, śpiewak operowy
Mateusz Prendota – Dyrektor Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, śpiewak Filharmonii Krakowskiej, historyk, pomysłodawca Festiwalu
Jerzy Łysińsk – śpiewak Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, autor tekstów do piosenek, słuchowisk.