Wystawa „Z głową bez karabinu. Powojenne dokonania żołnierzy AK” na terenie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych!

Na terenie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu (ul. Minorytów 3) jeszcze do końca lutego można zobaczyć wystawę pt. „Z głową bez karabinu. Powojenne dokonania żołnierzy AK”, która pierwotnie była  prezentowana w Muzeum Armii Krajowej.

„Z głową bez karabinu…” przybliża powojenne dokonania AK-owców. Wśród żołnierzy byli konstruktorzy, wynalazcy, artyści i sportowcy, a także ludzie zaangażowani – pomimo ograniczeń – na niwie społecznej i politycznej.

Wśród bohaterów wystawy są osoby powszechnie znane, jak aktorka Irena Kwiatkowska, dyrektor Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Jan Nowak Jeziorański czy artysta Józef Szajna. Są też postaci może mniej popularne, ale nie mniej zasłużone, jak Marian Sigmund – architekt, który po wojnie projektował meble i aranżował wnętrza. Według jego pomysłu powstało wyposażenie sali konferencyjnej w budynku administracyjnym Huty im. Lenina, a także słynne krzesło Sig-1.

Dzięki współpracy podjętej przez obie instytucje, wystawa została ponownie przedstawiona szerszemu gronu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych!