V edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to inicjatywa zgłaszania przez mieszkańców Małopolski propozycji zadań, które następnie docelowo będą realizowane przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Zwycięskie projekty zostaną zasilone kwotą aż 12 mln zł z budżetu.

W tym roku, mieszkańcy Małopolski mogą składać swoje zadania od 1 września do 15 października 2020 roku. W przedstawionych pracach oceniana będzie przede wszystkim pomysłowość autorów, jak i wartość ich projektów dla najbliższego otoczenia. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego będą analizować przedstawione zadania pod kątem możliwości ich realizacji i oceny formalnej, natomiast to mieszkańcy Małopolski w maju 2021 roku będą mogli oddawać swoje głosy i decydować, które zweryfikowane projekty będą ostatecznie realizowane.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pod wieloma względami pozostaje szczególna w realizacji. Urząd Marszałkowski podjął się szeregu działań, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Ze względu na to, przygotowanie formularza zadań, złożenie go do Urzędu oraz zebranie potrzebnych podpisów poparcia jest możliwe za pośrednictwem Internetu.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Muzeum AK serdecznie zachęca do zgłaszania projektów!