Posiedzenie Rady Muzeum AK 30.06.22

W dniu 30 czerwca br., w siedzibie Muzeum przy ul. Wita Stwosza 12, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

Obecna Rada została powołana Zarządzeniem nr 1529/2022 PMK z dnia 6 czerwca 2022 r. W skład Rady weszli: Kazimierz Barczyk; Monika Bednarek; dr hab. Józef Brynkus, prof. UP; dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska, prof. UP; prof. Tomasz Gąsowski; dr Jarosław Klaś; dr  Maciej Korkuć; dr Artur Kozioł; dr hab. Andrzej Kulig; dr Ireneusz Piotr Maj; Katarzyna Olesiak; Sławomir Pietrzyk; Piotr Polanek; mjr Alicja Samborska; prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki.

Na posiedzeniu został wybrany Zarząd w osobach Przewodniczącego dra hab. Andrzeja Kuliga oraz trzech Wiceprzewodniczących: mjr Alicja Samborska, prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki i Kazimierz Barczyk. Ponadto, podsumowano dotychczasową działalność Muzeum AK oraz przyjęto sprawozdanie merytoryczno-finansowe za rok 2021.