Podsumowanie spotkania w ramach współpracy międzynarodowej

Muzeum AK ma przyjemność brać udział w projekcie międzynarodowym „EASTory through their Eyes”, którego członkami są również przedstawiciele Muzeum Wojny Bastogne, Muzeum Niemiecko-Rosyjskiego Berlin-Karlshorst i Miasta Pilzno. W przestrzeni muzealnej na poziomie +1 można oglądać wystawę czasową, stworzoną na potrzeby projektu. To zbiór indywidualnych historii osób, których losy splotły się w różny sposób z wydarzeniami II wojny światowej. Oprócz wystawy, jednym z etapów projektu jest organizacja wydarzenia dla młodzieży w każdej z instytucji partnerskich.
13 kwietnia br. grupa młodzieży z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu, na które składały się warsztaty historyczne, oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem, a także debata z udziałem przedstawicieli Fundacji Liberation Route Europe (organizator projektu).
Celem spotkania w murach Muzeum było szersze spojrzenie na różne perspektywy i konsekwencje, wynikające z działań II wojny światowej. Poprzez poznanie indywidualnych historii, uczestnicy mieli szansę dostrzec różnice oraz cechy wspólne wojennych i powojennych doświadczeń.
Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej (Europe for Citizens Programme).
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia.