fbpx
Lodołamacze 2022 – konkurs dla Pracodawców Wrażliwych

Lodołamacze 2022 – konkurs dla Pracodawców Wrażliwych


Gospodarzem tegorocznej  Regionalnej Gali 17. edycji Konkursu „Lodołamacze” 2022 mającej się odbyć 26 września b.r., jest  Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. W trakcie uroczystości zostaną nagrodzeni pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne. W gronie instytucji nominowanych do Nagrody znalazło się również nasze Muzeum.

„Lodołamacze” to  kampania społeczna na rzecz zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Propagowana idea ma zarówno zachęcać pracodawców do likwidowania barier architektonicznych, jak też przełamywać zakorzenione w społeczeństwie uprzedzenia i stereotypy.  Postulatem akcji jest również promowanie starań służących integracji osób niepełnosprawnych oraz zwiększaniu ich udziału w życiu społecznym.  Kampania wspiera także działania, służące aktywizacji niepełnosprawnych do pełnowymiarowego funkcjonowania w życiu codziennym.

Prestiżowe statuetki konkursu „Lodołamacze” przyznaje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON .

Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się w dwóch odsłonach, na poziomie regionalnym oraz centralnym. Uroczystości rozdania nagród w poszczególnych regionach odbędą się we wrześniu 2022 r., natomiast Ogólnopolska Gala „Lodołamacze” 2022 r. będzie mieć miejsce 6 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Bieżącą edycję Konkursu objęła Honorowym Patronatem Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.

Źródło:

https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/lodolamacze-2022-konkurs-dla-firm-przyjaznych-niepelnosprawnym/#prettyPhoto

http://www.lodolamacze.info.pl/index.php

 

fot. Lodołamacze.