fbpx
IV Forum Kultury Wrażliwej

IV Forum Kultury Wrażliwej


7 grudnia 2020 r. odbyło się IV Forum Kultury Wrażliwej, a udział wzięli w nim także przedstawiciele Muzeum AK. Ze względu na panującą epidemię, forum niestety mogło odbyć się jedynie w przestrzeni wirtualnej. Pomimo tego utrudnienia, spotkanie okazało się być bardzo wartościowe i udane. W tym roku jego tematem przewodnim były dostępne biblioteki. W pierwszej części spotkania przedstawiciele różnych instytucji opowiadali o ich działalności. Następnie odbyła się część warsztatowa. W jej trakcie poznawaliśmy m.in. różne sposoby komunikacji. Uczyliśmy się także zasad tworzenia przyjaznych tekstów. Zdobyte w trakcie forum wiadomości będziemy wykorzystywać w codziennej działalności. Cały czas pracujemy nad tym, aby Muzeum AK było w pełni dostępne dla wszystkich.

Muzeum AK – udogodnienia i nowości

Nasza siedziba nie ma barier architektonicznych. Osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu w czasie zwiedzania mogą skorzystać z licznych udogodnień. Przygotowaliśmy m.in. filmy w PJM z napisami oraz pomoce dotykowe. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą wziąć natomiast udział w ciekawych zajęciach. Cały czas ulepszamy nasze Muzeum i chętnie się uczymy. W tym roku uczestniczyliśmy w kilkudziesięciu ciekawych szkoleniach i kursach. Podczas nich dowiedzieliśmy się więcej m.in. o zasadach tworzenia audiodeskrypcji oraz dostępnych multimediów. Uzyskaliśmy także informacje na temat materiałów, które mogą ułatwić wizytę w naszej placówce. Obecnie, ze względu na sytuację w kraju, Muzeum jest czasowo zamknięte dla Zwiedzających i możemy się spotykać jedynie wirtualnie. Przygotowaliśmy jednak różne ciekawe materiały, które można przeglądać za pomocą Internetu. Wśród nich warto wymienić m.in. audycje dotyczące historii osób z niepełnosprawnościami, czy też filmy edukacyjne z napisami.

Już wkrótce…

Aktualnie przygotowujemy dla Państwa kilka nowych projektów. Trwają właśnie prace nad audiodeskrypcją do wystawy czasowej  „Stój, bo strzelam! Polskie kompanie wartownicze w Niemczech 1945-1989”. A  to nie koniec. W nowym roku ogłosimy kolejne dobre wiadomości! Zachęcamy do bycia na bieżąco z informacjami, zamieszczanymi na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.