fbpx
Dom, rower, praca… i tak w kółko

Dom, rower, praca… i tak w kółko


1 kwietnia wystartowała kolejna edycja rowerowej kampanii „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Przypomnijmy, że akcja ma zachęcać krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W tegoroczną odsłonę kampanii zaangażowało się ponad 130 pracodawców. Po raz pierwszy w tym roku bierze w niej udział także Urząd Miasta Krakowa.

Wyniki z pierwszych dwóch miesięcy akcji (kwiecień i maj) dobrze wróżą trzeciej edycji akcji. W ciągu pierwszego miesiąca na rowerze podróżowało ponad 1500 osób pokonując w sumie ponad 210 000 km, co pozwoliłoby na 60 rowerowych wycieczek wzdłuż granic Polski! W maju rowerzystów było już blisko 1900! Średnia frekwencja dojazdów rowerowych, która jest najistotniejszym wskaźnikiem w kampanii, wyniosła w kwietniu powyżej 53%, a w maju (mimo bardzo deszczowej pogody) – blisko 50%. W uznaniu za pierwsze rowerowe podróże pracownicy otrzymali bilety do krakowskich kin i kupony do sklepu rowerowego.

Jednym z elementów kampanii są edukacyjne spotkania poruszające kwestie sytuacji transportowej w Krakowie oraz bezpieczeństwa podróży na rowerze w mieście. W spotkaniach udział biorą pracownicy instytucji biorących udział w akcji, choć istnieje możliwość zorganizowania takiego spotkania także dla pracodawców niezaangażowanych w kampanię. Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką, pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70).