Zapraszamy od 10 do 17 z wyjątkiem poniedziałków

KOMUNIKAT ARCHIWALNY

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne

Wraz z nastaniem nowego semestru szkolnego zapraszamy uczniów i nauczycieli oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz świetlice środowiskowe i kluby seniora do odwiedzenia wyjątkowego miejsca na mapie Krakowa do Muzeum Armii Krajowej im. gen. A. Emila Fieldorfa "Nila".

W tym roku przypada 80 rocznica Akcji "Burza" i Powstania Warszawskiego będącego największym wysiłkiem militarnym przygotowywanym przez Armię Krajową, w celu oswobodzenia Polski spod okupacji niemieckiej i zamanifestowania polskości przed zniewoleniem sowieckim. Warto więc szczególnie w tym czasie zajrzeć do Muzeum Armii Krajowej, w celu zapoznania się z historia jednej z największych armii podziemnych w okupowanej Europie, zobaczenia ciekawych eksponatów - mundur żołnierza Wojska Polskiego oraz rekonstrukcje czołgu Vickers, samolotu Halifax oraz rakiety V2., a także skorzystania z zajęć edukacyjnych.

Dla każdej grupy edukacyjnej przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć edukacyjnych. Najmłodsi poznać mogą tajemnice współczesnych rycerzy i odkrywać znaczenie polskich symboli narodowych oraz poznać rolę jaka w armii przypadała czworonogom. Starsi mogą dowiedzieć się na czym polegała służba w AK i Szarych Szeregach, a także poznać warunki życia codziennego i sprawdzić swoje umiejętności w czasie rozgrywki na wielkoformatowej planszy. Ponadto mają możliwość wcielenia się w rolę agentów wywiadu i wziąć udział w grze terenowej przeprowadzanej na muzealnej ekspozycji. W czasie zajęć uczestnicy w aktywny sposób poznają tajniki działalności konspiracyjnej: zajmują się m.in. szyfrowaniem, legalizacją oraz małym sabotażem.

Więcej na temat naszej oferty edukacyjnej znajduje się na stronie internetowej Muzeum.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty Muzeum prosimy o kontakt telefoniczny (12 410 07 96) lub mailowy (rezerwacja@muzeum-ak.pl). Czekamy na Was!

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ilustrującą naszą ofertę!

Oferta edukacyjna prezentacja, plik pdf >>>